-HOME-

 

ONDŘEJ ČERVINKA |WujiGrid & Myia Systems

Ondřej Červinka je spoluzakladatelem společností WujiGrid a Myia Systems, kde se zabývá vším od tvorby produktu, prodej a marketingu až po jeho nejoblíbenější činnost – vývoj software. Pracuje především na vývoji backendu cloudových systémů. Dále se zabývá umělou inteligencí, machine learningem a jógou.

 

 

MARTIN STRNAD | Statutární město Děčín – Magistrát města Děčín

Martin Strnad prosazuje myšlenku otevřených dat ve státní správě jako možnost ukázky transparentnosti a možnosti jak téma uchopit z jiného pohledu, držitel mnoha ocenění v oblasti eGovermentu, webdesigner, správce a tvůrce mnoha mapových vrstev v Geografických informačních systémech.

 

TOMÁŠ KEJZLAR | Statutární město Děčín – Magistrát města Děčín

Tomáš Kejzlar je vedoucím IT na Magistrátě města Děčín. Je propagátorem otevřených dat a open source ve veřejné správě. Také je koordinátorem projektu Smart City Děčín.

LinkedIn

 

PETR KNORR | TeepCo

Zakladatel firmy TeepCo. Baví ho spojovat lidi a stoje. Miluje ten proces, kdy může něco vymýšlet, je nadšen, když se to podaří zrealizovat celému týmu.

 

JAKUB VEVERKA | jakub-veverka.cz

Zajímá se o efektivitu Multilevel marketingu, brokerpoolové služby vs. MLM v oblasti finančně poradenských společností, kapitálové trhy (ČR, USA), trendové startupy, finanční gramotnost do škol, private equity a investování do nemovitostí.

 

JAN SVOBODA | XDENT

Spoluzakladatel Infinity Energy, s.r.o., stojící za vznikem online software pro zubní lékaře – www.XDENT.cz. Kromě spoluřízení firmy má na starosti vedení vývoje.

 

VÁCLAV KUBÍK | Vodafone

Václav Kubík působí ve Vodafone již čtrnáctým rokem, aktuálně působí v obchodním oddělení, kde má na starosti klíčové zákazníky Vodafone v Ústeckém kraji.

 

ANETA MARTIŠKOVÁ | Glencore Agriculture Czech s.r.o.

Aneta Martišková pracuje již 5 let ​v nadnárodní společnosti Glencore, kde je HR managerem a firemním právníkem v jedné osobě. Její pracovní život to je firemní politika, projekty v oblasti HR a CSR, konference, přednášky, ale také analýza rizik ve společnosti a vývoj procesů k jejich eliminaci. Aneta je mladá dáma z Moravy, které je vlastní řešit vše na rovinu a hlavně s úsměvem.

 

JAN HAWELKA| Lagarto

V roce 2010 založil Lagarto Café, které se svými 5ti pobočkami obslouží více než 150 tisíc hostů z Ústeckého regionu měsíčně. Kromě kaváren vlastní Lagarto i cukrářskou výrobnu a zmrzlinárnu.

 

MARTIN HŘEBEN| PROTOTYPUM

Martin Hřeben je zakladatel technologického start-upu PROTOTYPUM (2016), který pomáhá společnostem s designem a vývojem produktů od první skicy až do výroby funkčních prototypů.  Při své práci se opírá o bohaté konstruktérské zkušenosti z jeho dřívějšího působení ve vývoji Škoda Auto (2008-2015). V Prototypum se soustředí na vývoj a výrobu inovativních řešení v oblasti  mobility a produktového designu. Mezi jejich hlavní klienty patří vývojové oddělení Škoda Auto, ale i mladé start-upy. Dále působí v projektu DeepTime, který chystá uvést na trh limitovanou edici audiosystému vyrobeného netradiční technologií 3D tisku.

 

MARTIN ŽAMPACH| PROTOTYPUM

Martin Žampach je respektovaný průmyslový designer. V minulosti pracoval pro progresivní španělské studio CuldeSac ve Valencii a spolupracoval s českou sklářskou značku SIMAX. V současnosti se orientuje především na vývoj a inovace v oblasti 3D technologií. Byl kreativním ředitelem společnosti Be3d vyvíjející 3D tiskárny. Dnes s kolegou Martinem Hřebenem ve studiu PROTOTYPUM pracuje na projektech, které inovativním a udržitelným způsobem zlepšují život kolem nás.

 

FILIP MOLČAN

Místo dostudování FJFI ČVUT se od roku 2002 věnuje inovacím v informačních technologiích. Založil a vedl organizaci OSS Alliance na podporu využívání open-source řešení, pracoval jako konzultant pro open-source pro Evropskou komisi, má za sebou ve spolupráci se společností Datasys několik startupových projektů, pobýval v Silicon Valley a v současné době se věnuje především inovacím v nových oblastech digitálního podnikání. Podporuje také více než 15 let sociální podnikání. Figuruje v žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě, získal řadu ocenění z oblasti sociálního podnikání a cenu ministra vnitra za podporu open-source ve veřejné správě. twitter.com/fipa

 

VOJTĚCH KADLEC | UNICO.AI

Spoluzakladatel firmy UNICO.AI, která se věnuje podpoře spolupráce akademické sféry a firem prostřednictvím konzultačních služeb a nástrojů umělé inteligence.

 

ING. MARTIN ČÍŽEK | Samohyb s.r.o.

Spoluzakladatel firmy Samohyb s.r.o. s významným vlivem na celosvětovém trhu v oborech týkajících se VPN technologií a online security. Mimo vedení firmy se specializuje na vývoj, marketing a HR. Rád spojuje lidi a realizuje nevšední vizionářské projekty.

 

PŘEMYSL ŠTYCH | Samohyb s.r.o.

Přemek působí jako vedoucí katedry aplikované geoinformatiky a kartografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Zároveň je členem Národního sekretariátu GEO/Copernicus a odborným garantem české ESERO – Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury ESA. Je hlavním koordinátorem Trans-Atlantic tréninkových kurzů v oblasti dálkového průzkumu Země ve spolupráci s ESA a NASA. Odborně se zabývá především dlouhodobými změnami krajiny, dálkovým průzkumem Země a aplikací GIS v přírodních vědách.

 

JAN KREJČÍ | PřF UJEP

Působí od roku 2008 jako odborný asistent na katedře informatiky Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Na téže fakultě dosáhl titulů RNDr. a Ph.D. v oblasti počítačového modelování. V rámci této specializace se zabývá také problematikou HPC (paralelní výpočty, využití GPU). Dále se profiluje v oblasti infrastruktury IT (počítačové sítě a jejich bezpečnost, virtualizace a konsolidace), kterou se zabývá v rámci své výuky (je mimo jiné lektorem CCNA nebo garantem předmětu Architektura a infrastruktura IT) a spolupráci s firmami.